O mnie

Monika WB - Zdrowy styl życiaCześć!

Nazywam się Monika i mieszkam w Warszawie. Jestem freelancerką, miłośniczką muzyki i coraz większą fanką zdrowego trybu życia. Oczywiście nie dajmy się zwariować. Mówię tu o zdrowym podejściu do zdrowego stylu życia. Ilość “speców” w internecie, którzy wszystkiego zabraniają, nawet nie wiedząc czemu jest po prostu zbyt duża. Przecież wszystko jest dla ludzi. 🙂

Skąd pomysł na założenie tego bloga? Doskonale pamiętam jak ciężko było mi się odnaleźć na początku drogi do zdrowego stylu życia. Spędziłam setki godzin na przeszukiwanie internetu, czytanie książek i oglądanie wykładów. Gdy byłam pewna, że moja wiedza wykracza ponad podstawową, zaczęłam szukać dodatkowych szkoleń, które pozwalały mi dodatkowo się rozwijać. Tak właśnie zakochałam się w bieganiu i ćwiczeniach siłowych.

Jestem w grupie kilkunastu procent Polek z PCOS i jestem insulinooporna. To tematy wciąż omijane przez większość lekarzy. Problemy z nimi związane kwitują mniej-więcej tak: “Mniej żreć i więcej się ruszać”. Tylko co w przypadku, kiedy trzymamy się diety i jesteśmy aktywni fizycznie, a waga wciąż stoi w miejscu lub co gorsza rośnie? Okazuje się, że i na to proste rozwiązanie.

Mam wielką nadzieję, że moja historia pomoże innym w walce ze złym samopoczuciem i objawami, które wbrew temu co mówią lekarze, wcale nie są normalne! Chcę też pokazać, że nawet z pewnymi chorobami, czy dolegliwościami jak najbardziej da się normalnie funkcjonować. Nic nie powinno stanowić dla nas bariery!

 

Mój blog dzięki Wam znalazł się w rankingu SHARE WEEK, czyli najchętniej polecanych blogów w 2019 roku. Dziękuję!