Logitech MK470 Slim Wireless Combo

Jeszcze nie tak dawno każdy z nas uzależniony był od masy kabli. Na szczęście od pewnego czasu urządzenia bezprzewodowe to już standard. Dlatego teraz producenci muszą pracować nad innymi parametrami, które mogą zachęcić do zakupu swoich urządzeń. Na przykład wielkość oraz wygląd. Bardzo ciekawym przykładem może być mysz i klawiatura Logitech MK470 Slim Wireless Combo.

Mogłoby się wydawać, że akcesoria do komputera to tylko niewiele znaczący dodatek, który ma ułatwić codzienną pracę. Jednak dla osób, które przywiązują wagę do wyglądu pomieszczeń oraz designu dodatków, tego typu akcesoria mogą stać się elementem ozdobnym w pomieszczeniu. Czy Logitech MK470 Slim Wireless Combo mogą stać się eleganckim dodatkiem?

Logitech MK470 Slim Wireless Combo – Opakowanie i zawartość

Logitech MK470

Zestaw otrzymujemy zapakowany w niewielkie kartonowe pudełko, na którym nadrukowane zostały wszystkie najważniejsze informacje na temat produktu. W środku poza myszką i klawiaturą znajdziemy jeszcze instrukcję, kartę gwarancyjną oraz odbiornik USB.

Logitech MK470

Logitech zadbał o to i umieścił w obu urządzeniach baterie, które pozwolą nam cieszyć się zestawem od razu po zakupie. Po rozpakowaniu klawiatury i myszki wystarczy usunąć papierowe zabezpieczenia, a baterie zaczną działać.

Logitech MK470

Jeśli chodzi o design całego zestawu, to mi wyjątkowo przypadł do gustu. Urządzenia są eleganckie, smukłe i nowoczesne, a ze względu na swoje niewielkie rozmiary idealnie nadaje się jako zestaw mobilny. Z pewnością przypasuje też wszystkim kobietom, którym podobają się „delikatne” urządzenia. Mowa oczywiście o ogólnym wyglądzie, gdyż Logitech przy produkcji zadbał o wykorzystanie bardzo dobrej jakości materiałów.

Logitech MK470

Logitech MK470 Slim Wireless Combo – Użytkowanie

Po zdjęciu pasków zabezpieczających baterię i umieszczeniu odbiornika w porcie USB możemy rozpocząć korzystanie z klawiatury i myszki. Zestaw zajmuje niewiele miejsca na biurku, dzięki czemu wygląda bardzo elegancko. Pozwala na komfortową, ale i cichą pracę, dzięki czemu dobrze sprawdzi się jako akcesoria do pracy w biurze na openspace.

Logitech MK470

Dodatkowo klawiatura MK470 Slim Combo została wyposażona w klawiaturę numeryczną, która dla wielu osób może być bardzo przydatna. Mnie na przykład bardzo jej brakowało. Jeśli chodzi o działanie klawiszy, to ze względu na bardzo niski skok bardzo przypominają one te dostępne w laptopach.

Logitech MK470

Klawiatura ma też bardzo wygodny rozkład, który nie przeszkadza w pracy nawet osobom o większych dłoniach. Brakuje mi jednak odrobinę jakiejś diody, która informowałaby o tym, czy korzystamy obecnie z klawisza Caps Lock.

Logitech MK470

Warto też wspomnieć o długości pracy urządzenia na bateriach. Klawiatura zgodnie z deklaracją producenta zapewnia 36-miesiączną żywotność baterii. To sprawia, że zupełnie będziemy mogli zapomnieć o częstym wymienianiu baterii lub ładowaniu urządzenia.

Logitech MK470

Jeśli chodzi o mysz dostępną w zestawie, to gwarantuje ona prawie bezgłośne kliknięcia, dzięki czemu pozwoli na spokojną pracę wieczorami bez obawy o to, że będziemy przeszkadzać innym domownikom.

Logitech MK470

Jak dla mnie owalna konstrukcja myszki jest bardzo wygodna, jednak mój partner z większymi dłoniami potrzebował nieco więcej czasu, aby się do niej przyzwyczaić. Myszka ma jednak wielki plus. Mogą z niej korzystać osoby lewo i prawo-ręczne. W kwestii czasu pracy producent deklaruje żywotność baterii nawet do 18 miesięcy.

Logitech MK470

Czy warto kupić Logitech MK470 Slim Wireless Combo?

Zestaw ten przeznaczony jest dla osób, które w tego typu urządzeniach cenią sobie wysoką jakość wykonania, elegancki design oraz cichą i wygodną pracę. Świetnie sprawdzi się też u osób, które szukają lekkiej i wygodnej klawiatury oraz myszy, którą bez problemu można ze sobą wszędzie zabierać. Jedynym minusem, który znalazłam podczas korzystania z urządzenia, był brak diody informującej o korzystaniu z Caps Locka.

Jednak niska cena, wyjątkowo fajny wygląd i wszystkie zalety zdecydowanie sprawiają, że zestaw Logitech MK470 Slim Wireless Combo jest zdecydowanie warty zakupu.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments